Reikia patarimo? +370 670 31430
Reikia patarimo? +370 670 31430

Terakota – raudonojo molio spalva – interjere

Nors terakotos spalvos renesansu galima laikyti 2017 m. pabaigą bei 2018-uosius metus, ši spalva iš tendencingiausios paletės toli gražu nesitraukia ir tampa šių dienų vis dažnesniu interjero interpretacijų sprendimu!

 

 

Oranžinės ir rudos spalvos tandemas – terakota – yra jaukios spalvos, kuri padeda sušildyti namus vos keliais prisilietimais. Žemės ir gamtos spalva, nors ir gali atrodyti sudėtinga, ją lengva derinti skirtingais būdais, tarpusavy kombinuojant ją su šiltomis spalvomis ir medžiagomis, tokiomis kaip mediena (materialiam efektui). Taip pat su šaltomis spalvomis, tokiomis kaip mėlyna, tamsi žalia ar betoninė pilka (sukuriantį įdomų kontrasto efektą).

 

Nors aš pati mėgstu šaltesnes spalvas, turiu pasakyti, kad man labai patinka terakota, kai ji naudojama dizaino objektams ir interjerui, ji sukuria modernų ir šiltą rezultatą tuo pačiu metu. Tada man tai ypač patinka, nes paskatina susimąstyti apie gamtą ir keliones, dykumą, Afrikos žemės spalvą. 🙂

 

 

Yra du terakotos atspalviai, kurie, manau, yra pastaruoju metu madingiausi: vienas atspalvis linkęs į rudą spalvą, savyje turintis šiek tiek rausvos spalvos, kitas atspalvis beveik linkęs į oranžinę-rožinę. Šie abu atspalviai atrodo labai elegantiški, gali būti naudojami kaip esminis akcentas, pvz., kambario sienos, vonios plytelės ir pan., arba kaip spalvinė detalė erdvėje, tokia kaip patalynė, pledas, sofos pagalvėlės ar kiti namų dekoro aksesuarai.

 

Pateikiu keletą pavyzdžių, rastų Pinterest, kaip ši spalva jaukiai įsikuria įvairiose namų erdvėse!

 

MIEGAMASIS

 

SVETAINĖ

 

VAIKO KAMBARYS

 

VALGOMASIS / VIRTUVĖ

 

VONIA

 

PRIEŠKAMBARIS

 

TERAKOTOS IR KITŲ SPALVŲ DRAUGYSTĖ

 

Terakota ir mėlyna

Galbūt šiek tiek sudėtingesnis, bet labai prašmatnus derinys, kuris man primena marokiečių namų ir riadų atmosferą. Terakota padeda sušildyti šaltą spalvą, pavyzdžiui, mėlyną, ir jūs gaunate įdomų grafinį efektą, kuris žaidžia kontrastais. Derinys, mano manymu, labai gražus, elegantiškas ir modernus.

 

 

Terakota ir pelenų rožinė

Labai madingas derinys, kurį dažnai galime sutikti įvairių prekės ženklų kataloguose. Labai modernus, elegantiškas ir moteriškas rezultatas. „Tono pagal toną“ derinys idealus tiems, kurie mėgsta žaisti su šešėliais. Smėlio spalvos ir balta spalva yra tinkamiausi neutralūs tonai, suteikiantys šiam deriniui šviesos.

 

Terakota ir pilka

Šių dviejų spalvų derinimas yra labai šiuolaikiškas ir elegantiškas, galbūt lengvesnis už kitus. Terakota gerai dera su tamsiai pilka, taip pat su šviesesne pilka. Interjeras tampa švelnesnis, elegantiškesnis ir šviesesnis. Terakota padeda sušildyti šaltą pilką spalvą.

 

Terakota ir žalia

Absoliučiai magiškas gamtos spalvų derinys, kai susitinka šilti afrikietiški tonai ir Amazonės džiunglių žaluma! Neįtiktina! 🙂 Pradedant gaiviais žalsvais tonais ir baigiant sodriais samanų ar smaragdo žalios atspalviais kartu su pietietiška terakotos spalva galima sužaisti puikius interjerinius derinius.

Svetainėje naudojami slapukai. Naršydami toliau jūs sutinkate su stiliausgurmane.lt slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku