Reikia patarimo? +370 670 31430
Reikia patarimo? +370 670 31430

Pagrindinis miegamojo interjero akcentas – medinė ar audiniu traukta lova?

Miegamasis yra ta magiška vieta, kurioje mes ne tik miegame, bet ieškome poilsio bei slepiamės nuo streso ir kasdienių rūpesčių. Ši vieta – mūsų poilsio ir ramybės oazė, kurioje praleidžiame apie trečdalį viso savo gyvenimo. Tad kurdami arba atnaujindami namų interjerą, miegamojo erdvei turime skirti ypatingą dėmesį. Ypač pagrindiniam kambario akcentui – lovai.

 


Beatos Senkevič interjeras

 

Tačiau su kokiais iššūkiais susiduriame ieškodami tos vienintelės patogiausios ir praktiškiausios? Miegamojo baldų parduotuvėse dažniausiai sutinkamos medinės arba audiniu aptrauktos lovos. Palengvindami pasirinkimo procesą jums, LONAS komforto meistrai dalijasi patirtimi ir pateikia medinių bei audiniu aptrauktų lovų tarpusavio skirtumus, privalumus bei trūkumus.


MEDINĖS LOVOS

 

Privalumai

  • Ilgaamžiškumas

  • Lengvai valomos

 

Trūkumai

  • Maža spalvinė įvairovė

  • Kieta atkaltė, nepatogu atsiremti

  • Masyvumas mažose erdvėse

 

Mediniai baldai lietuvių namuose vyrauja nuo seniausių laikų. Buvo manoma, kad medis namams suteikia jaukumo, elegancijos ir prabangos. Panašiai manoma iki šiol – iš medžio pagamintos lovos tebėra puikiai pritaikomos tiek klasikiniuose, tiek moderniuose miegamojo interjeruose.

Nuotraukos iš Pinterest

 

Lovos ilgaamžiškumas, priežiūra bei stilius priklauso nuo gamintojų ir pasirinktos medienos rūšies. Nors miegamojo lovos gaminamos iš paties įvairiausio medžio, populiariausios vis tik išlieka pušies, eglės, ąžuolo bei uosio miegamojo lovos.

Eglės ir pušies – išsiskiria mažesne kaina, nes šios rūšies mediena gana minkšta bei lengvai susibraižanti. Kita vertus, iš eglės arba pušies pagamintos lovos pasižymi atsparumu purvui, drėgmei bei temperatūrų pokyčiams. Be viso to, šių spygliuočių mediena išsiskiria šviesiu, auksiniu atspalviu, kuris kambariui suteikia jaukumo ir natūralumo.

Viena prabangiausių medienos rūšių – ąžuolas. Šis medis girių karaliumi laikomas ne be priežasties – tai itin tvirta ir įbrėžimams atspari medžiaga, interjere padedanti sukurti išskirtinumo įspūdį. Tiesa, dizaino specialistų teigimu, iš šios medienos pagamintos lovos tinka tik erdvioms miegamųjų patalpoms. Mažose erdvėse ąžuolinės lovos gali atrodyti pernelyg sunkiai ir masyviai.

Tiesa, verta paminėti, kad medinių baldų gamintojai taip pat teigiamai vertina ir uosį! Tai blyškios spalvos mediena, kuri mažai reaguoja į drėgmės kaitą ar temperatūros svyravimus, yra tvirta ir ilgaamžė.

AUDINIU APTRAUKTOS LOVOS

 

Privalumai

  • Platus audinių ir spalvų asortimentas

  • Komfortabilumas

 

Trūkumai

  • Sunkiau valomos

 

Pagrindinis audiniu aptrauktų lovų išskirtinumas – jų minkštumas ir komfortabilumas. Kiekvienas, turintis tokią lovą, gali patvirtinti, jog skaityti knygą ar žiūrėti filmą gulint joje yra vienas malonumas!

Kitas šio tipo lovų privalumas – platus spalvų ir audinių pasirinkimo spektras. Jei renkantis medinę lovą mums pateikiamos vos kelios natūralaus medžio atspalvių opcijos (žinoma, jį visad galima pasirinkti dažyti pasirinkta spalva), tai audiniu aptrauktos lovos suteikia galimybę rinktis iš keliasdešimties, o kartais net iš kelių šimtų skirtingų tekstūrų, spalvų ir atspalvių.

LONAS nuotraukų archyvas

 

Visgi renkantis lovos audinį, nereikėtų žiūrėti vien į spalvą ar audinio raštą. Įvertinkite audinio sudėtį, kokybę, priežiūrą. Svarbu apgalvoti, koks audinys jums tinkamesnis – sintetinis ar natūralus. Natūralios medžiagos yra minkštesnės, tačiau jos sunkiau valomos. Kiek kitokios yra sintetinės medžiagos. Jos lengvai valomos, į jas sunkiau įsiskverbia purvas, tačiau šis audinys yra kietesnis, galbūt iš pirmo žvilgsnio ne toks malonus.

Specialistai taip pat pataria rinktis lovas su audiniu aptraukta atrama, jei miegamasis kambarys yra šiauriniame namo kampe arba, jei jame yra vėsiau, nei kituose. Lovos atrama sulaikys nuo sienos sklindantį šaltį, todėl lovoje gulėti bei miegoti bus daug šilčiau!

Medinė ar aptraukta audiniu – kaip išsirinkti?

 

Taigi renkantis patariame atsižvelgti į miegamojo erdvumą ir interjerą! Labai svarbūs tampa ir asmeniniai poreikiai bei įpročiai, šeimyninė situacija. Jei miegamasis nėra erdvus, vertėtų vengti masyvių medžio lovų ar lovų su plačiu galvūgaliu. Taip kambarys vizualiai atrodys tik dar mažesnis. Jei auginate mažus vaikučius, rinkitės sintetiniu audiniu aptrauktą arba iš uosio ar ąžuolo pagamintą lovą. Jos bus lengviau valomos ir atsparesnės aplinkos poveikiui. Jei kambariui norite suteikti daugiau charakterio ir šarmo, geriausias pasirinkimas – lova su dailia galvos atrama.

Tiesa, jei visų svarbiausia jums – komfortas bei galimybė patogiai skaityti, žiūrėti filmus ar serialus, tuomet jūsų pasirinkimų sąrašo viršuje turėtų įsitaisyti natūraliais audiniais aptrauktas ir paminkštintas miegamojo baldas!

Svetainėje naudojami slapukai. Naršydami toliau jūs sutinkate su stiliausgurmane.lt slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku